Home   County Clubs   County News   County Competitions   Contact Us  
Other Squad News

Funding for Nottm Judoka 2016
Nottingham Judo is running the athlete funding initiative again in 2016 to assist both beginners and advanced Nottinghamshire judoka with progressing on their chosen judo pathway.
(Posted:13-12-2015)

Funding for Nottingham Judoka
Nottingham Judo has launched a new initiative to assist both beginners and advanced Nottinghamshire judoka by providing funding to assist them on their chosen judo pathway.
(Posted:01-03-2015)

New Online Entry System Launched!
Due to the large number of events organised by Nottinghamshire Judo each year the committee decided to commission work on a new online entry system.
(Posted:18-03-2014)

Notts Judo Invests in Coaches
In 2014 Nottinghamshire Judo would like to invest more in the coaches that run our clubs and support our events in Nottinghamshire.
(Posted:26-11-2013)

2013 Nottingham Open - Entry List
On Sunday 9 June Nottinghamshire Judo will be holding the 2013 Nottingham Open at the Nottingham Wildcats Arena, Greenwood Road, Nottingham NG3 7EB.
(Posted:04-06-2013)

Six medals in Belgium
Nottinghamshire Judo Squad produced an eye-catching six-medal haul at the Judo Soeverein Cup on Saturday 7th and Sunday 8th April against some of the continent\'s brightest judoka in Lommel, Belgium.
(Posted:10-04-2012)

Notts Medal Haul at Bev Price
Nottinghamshire Judo bagged a medal haul at the Bev Price Team Championships that were held in Walsall on Sunday 27 November. The five teams representing Nottinghamshire returned with one team Gold, one Silver and three Bronzes.
(Posted:28-11-2011)

British Champs Entry List
On Sunday 9 October Nottinghamshire Judo will be hosting the 2011 British Championships for 10 and 11 year old players which is sponsored by Anglian Home Improvements.
(Posted:02-10-2011)


2011 Anglian British Championships - Entry List

On Sunday 9 October Nottinghamshire Judo will be hosting the 2011 British Championships for 10 and 11 year old players which is sponsored by Anglian Home Improvements at the Harvey Hadden Sports Centre, Bilborough, Nottingham.

A total of 146 competitors representing 68 clubs from throughout Great Britain will be competing to be crowned British Champion for 2011.

Please find below the full entry list.

Joseph Andrews Bradley Boys-27
William Booth Wydmondham Boys-27
Ben Chandler Newburn Boys-27
Ryan Forrest Jidel Boys-27
Nathan Gallacher Samurai Boys-27
Jamie Mansfield Witley Yamabushi Boys-27
Zachary McCallum Happidojo Boys-27
Hamish Beaumont Wolverhampton Boys-30
Owen Brumpton Gooch Boys-30
Benjamin Buckby Vale Boys-30
Edward Cooper Lincoln Boys-30
Lewis Hambly Polkyth Boys-30
James Johnson Yoshin Ryu Boys-30
Tohgo Kimura Ealing Boys-30
Ben McArthur Pro Judo Boys-30
Ben McDowall Hillsborough Boys-30
Joseph O'Doherty Kin Ryu Boys-30
James Reseigh Vale Boys-30
Ryan Thomson Sportif Boys-30
Max Unwin Ipswich Boys-30
Declan Whyte Pinewood Boys-30
Charlie Young Ryecroft Boys-30
Ibrahim Abdelaal Ealing Boys-34
Finlay Allan Sportif Boys-34
Patrick Barnes Pyford Boys-34
Finn Catterson Tout Sportif Boys-34
Charles Cuthbert Jidel Judo Boys-34
Blake Gulaidi-Barber Ealing Boys-34
Aaron Harney A1 Boys-34
Saif Khan A1 Boys-34
Clement Li-Raphael Croydon Boys-34
Kieran Masters Witley Yamabushi Boys-34
Sam McCracken Melbourn Boys-34
Ross Molloy Penistone Boys-34
Archie Platt Pyford Boys-34
Ryan Quigley Kokoro Boys-34
Connor Seal Dartford Boys-34
Thomas Smith South Brent Boys-34
Josh Stevens Jidel Boys-34
Ethan Ward Cobra Boys-34
Lewis Warner Polkyth Boys-34
Jake Wilson Scunthorpe Boys-34
Connor Wiltshire Patchway Boys-34
Marc Arsac Bradley Stoke Boys-38
Andrew Bennett Vale Boys-38
Thomas Bishop Gooch Boys-38
Oliver Blake Vale Boys-38
Joshua Brazier Lincoln Boys-38
Mason Brockway Portsmouth Boys-38
Mohammed Darwish WJA Boys-38
Jack Grant Highland Budokan Boys-38
Jack Hopewell Cobra Boys-38
Azib Khan A1 Boys-38
Benjamin Laidlaw Sportif Boys-38
Lachlan Moorhead Penistone Boys-38
Samuel Morris 2A's Boys-38
Samuel Perry 2A's Boys-38
Jake Popplewell Parkwood Boys-38
Jack Reeves Bradley Stoke Boys-38
Dylan Sanderson Glossop Boys-38
James Sookias Ealing Boys-38
Jos Sumpter Bushido Boys-38
Logan White Sportif Boys-38
Samuel Ashton Aberdare Boys-42
Ewan Baker South Brent Boys-42
Oliver Blake Vale Boys-42
David Brandon Gooch Boys-42
Will Brown Pyford Boys-42
Hugo Delsol Alpha Boys-42
Malikai Dixon Wilmslow Boys-42
Corban Dunlop Sportif Boys-42
Jonas Hennig Sportif Boys-42
Jaxon James Gendros Boys-42
Euan Johns Scunthorpe Boys-42
Oliver Lambrie Gooch Boys-42
Leo Lavender Black Dog Boys-42
Aaron Miller Habari Kan Boys-42
Luke Mulley Westcroft Boys-42
Charlie Pearse Ipswich Boys-42
Benjamin Rattue York RI Boys-42
Cameron Reid-Thomas Sportif Boys-42
William Scott Ryedale Boys-42
Jamie Spencer-Pickup Ryecroft Boys-42
Lewis Widdicombe South Brent Boys-42
Keiran Woodward SKK Boys-42
Lucas Brathwaite Alpha Boys-46
Ryan Donson Mercia Boys-46
Ryan Guest Patchway Boys-46
Liam Kenyon SKK Boys-46
Patrick License Steel City Boys-46
Pierre Maillefaud Ealing Boys-46
Steven Mawdsley Akitas Boys-46
Nathan Moffat Jidel Boys-46
Patrick Mullarkey Sportif Boys-46
Samuel Petgrave Westcroft Boys-46
Mathew Graves Kin Ryu Boys+46
Fergus Hill Wokingham Boys+46
Arkadiusz Kaniewski Plymouth Boys+46
Thomas Martin Ipswich Boys+46
Alexander Melville Jidel Judo Boys+46
Jack Thompson Kin Ryu Boys+46
Natasha Acott Harlington Girls-28
Jasmine Stringer Tonbridge Girls-28
Aimee Thorpe Sportif Girls-28
Jamie-Leigh Whitaker Glossop Girls-28
Libby Arkless Newburn Girls-32
Caitlin Barber Gateshead Girls-32
Molly Beacock Gooch Girls-32
Sofija Bojat Ealing Girls-32
Claire Daily Pro Judo Girls-32
Mollie Fraser Jidel Girls-32
Darcie Hancocks Samurai Girls-32
Amy Platten St.Albans Girls-32
Leona Simms Kettering Premier Girls-32
Emily Tye SKK Girls-32
Imogen Walls Sportif Girls-32
Laurie Evans 2A's Girls-36
Annisha Gladwin Hillingdon Girls-36
Holly Greathead Zodiac Girls-36
Hadicha Karimova A1 Girls-36
Bachirou Ouattara Newburn Girls-36
Lucy Paton Ryecroft Girls-36
Katie Purvis Newburn Girls-36
Josie Steel Highland Budokan Girls-36
Katy Allen Lincoln Girls-40
Annie Boby Winchester Girls-40
Emma Carroll Sportif Girls-40
Chloe Gowen Yate Star Girls-40
Yasmin Javadian Coventry Girls-40
Sabina Karimova Alpha Girls-40
Alysha Luff Habari Kan Girls-40
Megan Rowley Vale Girls-40
Melissa Wright Polkyth Girls-40
Megan Glover SKK Girls-44
Tomi Imrie Jidel Girls-44
Elise Jeffries Westcroft Girls-44
Imogen Ranner Melbourn Girls-44
Holly Bentham East Yorkshire Girls-48
Gunben Mertdag Westcroft Girls-48
Sofia Palmer Vale Girls-48
Megan Robinson Bradley Stoke Girls-48
Josie Sparks Patchway Girls-48
Rachel Bennett Patchway Girls+48
Karla-Marie Lynch Port Talbot Girls+48
Amy Jane Oram Yate Star Girls+48
Talia Przybyszewski Hillsborough Girls+48
Charlotte Read Samurai Girls+48

Posted: 02-10-2011

[Previous Story] [Next Story]




Website Designed By Paul Keeton - ©Copyright Nottinghamshire Judo 2017